Ministerin tiedot

Furuhjelm, Elis Ragnar

129

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.10.1879 Oulu

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
20. Kivimäki
14.12.1932 - 21.4.1933 Apulaisvaltiovarainministeri RKP 129
Yhteensä 129

22.11.2019 15.24. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.