Ministerin tiedot

Suontausta, Tauno Erland

597

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.2.1907 Turku

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
32. Fagerholm
29.7.1948 - 17.3.1950 Oikeusministeri SDP 597
Yhteensä 597

22.11.2019 15.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.