Ministerin tiedot

Talas, Onni Eugen Aleksander

366

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.6.1877 Lappeenranta
Ammatti ja koulutus: Diplomaatti, lakimies, professori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
2. Paasikivi
27.5.1918 - 27.11.1918 Oikeustoimituskunnan päällikkö Nuorsuomalaiset 185
1. Svinhufvud
27.11.1917 - 27.5.1918 Oikeustoimituskunnan päällikkö Nuorsuomalaiset 182
Yhteensä 366

18.1.2019 3.48. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.