Ministerin tiedot

Tarjanne, Pekka Johannes

1013

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.9.1937 Tukholma
Ammatti ja koulutus: Pääjohtaja, tekniikan tohtori, professori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
56. Sorsa
4.9.1972 - 13.6.1975 Ministeri sisäasiainministeriössä Liberaalinen kansanpuolue 1013
4.9.1972 - 13.6.1975 Liikenneministeri Liberaalinen kansanpuolue 1013
Yhteensä 1013

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Wikholm, Leif 56. Sorsa 15.2.1975 - 13.6.1975 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Ahtee, Erkki 56. Sorsa 1.9.1974 - 15.2.1975 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Klemettinen, Heikki 56. Sorsa 5.9.1972 - 31.8.1974 Liikenneministerin poliittinen sihteeri

26.8.2019 13.34. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.