Ministerin tiedot

Tenhiälä, Juho Jalmari

623

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 21.7.1912 Koski Hl.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Sosiaaliministeri Suomen Kansanpuolue 623
Yhteensä 623

22.11.2019 15.12. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.