Ministerin tiedot

Väyrynen, Vilho Ferdinand Valdemar

451

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.3.1912 Kemijärvi
Ammatti ja koulutus: Varatuomari, asianajaja, pormestari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
40. Fagerholm II
3.3.1956 - 2.5.1956 Oikeusministeri SDP 61
3.3.1956 - 27.5.1957 Sisäasiainministeri SDP 451
Yhteensä 451

22.5.2019 14.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.