Ministerin tiedot

Korkeaoja, Juha Sakari

1464

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 11.1.1950 Kokemäki
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, maanviljelijä. Agronomi.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
24.6.2003 - 19.4.2007 Maa- ja metsätalousministeri Keskusta 1396
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Maa- ja metsätalousministeri Keskusta 69
Yhteensä 1464

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Lind, Jouni 69. Vanhanen 1.3.2007 - 19.4.2007 Maa- ja metsätalousministerin valtiosihteeri
Pesonen, Pekka 69. Vanhanen 1.2.2005 - 28.2.2007 Maa- ja metsätalousministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Pärssinen, Markku 69. Vanhanen 1.3.2007 - 19.4.2007 Maa- ja metsätalousministerin erityisavustaja
Lind, Jouni 69. Vanhanen 1.9.2004 - 28.2.2007 Maa- ja metsätalousministerin erityisavustaja
Heiniluoma, Jari 69. Vanhanen 24.6.2003 - 6.9.2004 Maa- ja metsätalousministerin erityisavustaja
Heiniluoma, Jari 68. Jäätteenmäki 19.5.2003 - 24.6.2003 Maa- ja metsätalousministerin erityisavustaja

20.8.2019 13.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.