Ministerin tiedot

Rajamäki, Kari Juhani

1464

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.10.1948 Anjala
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Hallintotieteiden maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
24.6.2003 - 19.4.2007 Sisäasiainministeri SDP 1396
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Sisäasiainministeri SDP 69
Yhteensä 1464

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Salmi, Kari 69. Vanhanen 5.1.2005 - 19.4.2007 Sisäasiainministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Knuuttila, Pertti 69. Vanhanen 1.10.2006 - 19.4.2007 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Kainulainen, Ismo 69. Vanhanen 1.4.2006 - 30.9.2006 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Taavitsainen, Hannu 69. Vanhanen 24.6.2003 - 31.3.2006 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Taavitsainen, Hannu 68. Jäätteenmäki 2.5.2003 - 24.6.2003 Sisäasiainministerin erityisavustaja

19.6.2019 16.7. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.