Ministerin tiedot

Wideroos, Cecilia Ulla-Maj

1464

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.10.1951 Pietarsaari
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, kunnanjohtaja. Merkonomi.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
24.6.2003 - 19.4.2007 Toinen valtiovarainministeri RKP 1396
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Toinen valtiovarainministeri RKP 69
Yhteensä 1464

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Svenfors, Stefan 69. Vanhanen 21.9.2004 - 19.4.2007 Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja
Österlund, Markus 69. Vanhanen 23.8.2004 - 19.4.2007 Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja
Ahlberg, Rurik 69. Vanhanen 24.6.2003 - 22.8.2004 Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja
Henriksson, Anna-Maja Kristina 69. Vanhanen 24.6.2003 - 10.10.2004 Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja
Henriksson, Anna-Maja Kristina 68. Jäätteenmäki 1.6.2003 - 24.6.2003 Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja
Ahlberg, Rurik 68. Jäätteenmäki 18.4.2003 - 24.6.2003 Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja

21.8.2019 7.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.