Ministerin tiedot

Lehtomäki, Paula Ilona

2613

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.11.1972 Kuhmo
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Kauppatieteiden maisteri, valtiotieteen kandidaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
71. Kiviniemi
22.6.2010 - 22.6.2011 Ympäristöministeri Keskusta 366
70. Vanhanen II
11.4.2008 - 22.6.2010 Ympäristöministeri Keskusta 803
19.4.2007 - 28.9.2007 Ympäristöministeri Keskusta 163
69. Vanhanen
3.3.2006 - 19.4.2007 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Keskusta 413
3.3.2006 - 19.4.2007 Ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Keskusta 413
24.6.2003 - 2.9.2005 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Keskusta 802
24.6.2003 - 2.9.2005 Ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Keskusta 802
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Keskusta 69
17.4.2003 - 24.6.2003 Ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Keskusta 69
17.4.2003 - 24.6.2003 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Keskusta 69
Yhteensä 2613

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ekman, Hanna 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 20.5.2011 Ympäristöministerin erityisavustaja
Ekman, Hanna 70. Vanhanen II 11.4.2008 - 22.6.2010 Ympäristöministerin erityisavustaja
Pakarinen, Helena 70. Vanhanen II 11.4.2008 - 22.6.2010 Ympäristöministerin erityisavustaja
Pakarinen, Helena 70. Vanhanen II 1.8.2007 - 28.9.2007 Ympäristöministerin erityisavustaja
Mäki, Satu 70. Vanhanen II 19.4.2007 - 31.7.2007 Ympäristöministerin erityisavustaja
Partanen, Jari 70. Vanhanen II 19.4.2007 - 28.9.2007 Ympäristöministerin erityisavustaja
Haapiainen, Jari 69. Vanhanen 3.3.2006 - 19.4.2007 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin lehdistöavustaja
Mäki, Satu 69. Vanhanen 3.3.2006 - 19.4.2007 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja
Haapiainen, Jari 69. Vanhanen 18.7.2005 - 2.9.2005 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin lehdistöavustaja
Gustafsson, Anna 69. Vanhanen 24.6.2003 - 18.7.2005 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin lehdistöavustaja
Mäki, Satu 69. Vanhanen 24.6.2003 - 2.9.2005 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja
Mäki, Satu 68. Jäätteenmäki 23.4.2003 - 24.6.2003 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja

18.1.2019 9.11. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.