Ministerin tiedot

Wallin, Stefan Erik

2013

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 1.6.1967 Vaasa,

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
72. Katainen
22.6.2011 - 5.7.2012 Puolustusministeri RKP 380
71. Kiviniemi
22.6.2010 - 22.6.2011 Kulttuuri- ja urheiluministeri RKP 366
22.6.2010 - 22.6.2011 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä RKP 366
70. Vanhanen II
1.5.2010 - 22.6.2010 Kulttuuri- ja urheiluministeri RKP 53
19.4.2007 - 1.5.2010 Kulttuuri- ja urheiluministeri RKP 1109
19.4.2007 - 22.6.2010 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä RKP 1161
69. Vanhanen
1.1.2007 - 19.4.2007 Ministeri ulkoasiainministeriössä RKP 109
1.1.2007 - 19.4.2007 Ympäristöministeri RKP 109
Yhteensä 2013

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
67. Lipponen II
16.4.1999 - 30.9.2000 Enestam, Jan-Erik Puolustusministerin erityisavustaja
66. Lipponen
1.9.1998 - 15.4.1999 Enestam, Jan-Erik Sisäasiainministerin erityisavustaja
13.4.1995 - 31.8.1998 Norrback, Johan Ole Ministerin UM:ssä, VNK:ssa ja KTM:ssä erityisavustaja
65. Aho
1.8.1994 - 13.4.1995 Norrback, Johan Ole Liikenneministerin erityisavustaja

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Rantala, Marcus 72. Katainen 23.6.2011 - 5.7.2012 Puolustusministerin valtiosihteeri
Rantala, Marcus 71. Kiviniemi 23.6.2010 - 22.6.2011 Kulttuuri- ja urheiluministerin valtiosihteeri
Rantala, Marcus 70. Vanhanen II 1.5.2010 - 22.6.2010 Kulttuuri- ja urheiluministerin valtiosihteeri
Rantala, Marcus 70. Vanhanen II 1.7.2009 - 1.5.2010 Kulttuuri- ja urheiluministerin valtiosihteeri
Haglund, Carl Christoffer 70. Vanhanen II 21.11.2008 - 30.6.2009 Kulttuuri- ja urheiluministerin valtiosihteeri
Johansson, Stefan 70. Vanhanen II 1.5.2007 - 6.11.2008 Kulttuuri- ja urheiluministerin valtiosihteeri
Johansson, Stefan 69. Vanhanen 8.1.2007 - 19.4.2007 Ympäristöministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Gayer, Patrik 72. Katainen 25.6.2012 - 5.7.2012 Puolustusministerin erityisavustaja
Flén, Elli 72. Katainen 15.8.2011 - 30.6.2012 Puolustusministerin erityisavustaja
Nyman, Mats 72. Katainen 1.8.2011 - 5.7.2012 Puolustusministerin erityisavustaja
Ollikainen, Mikko 72. Katainen 23.6.2011 - 31.7.2011 Puolustusministerin erityisavustaja
Korpivaara, Susanna 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 1.5.2011 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Ollikainen, Mikko 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Korpivaara, Susanna 70. Vanhanen II 1.5.2010 - 22.6.2010 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Ollikainen, Mikko 70. Vanhanen II 1.5.2010 - 22.6.2010 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Korpivaara, Susanna 70. Vanhanen II 1.12.2009 - 1.5.2010 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Ollikainen, Mikko 70. Vanhanen II 1.7.2009 - 1.5.2010 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Bertills, Anna 70. Vanhanen II 21.11.2008 - 29.6.2009 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Harms-Aalto, Martina 70. Vanhanen II 1.10.2007 - 30.11.2009 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Haglund, Carl Christoffer 70. Vanhanen II 25.6.2007 - 20.11.2008 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Rantala, Marcus 70. Vanhanen II 19.4.2007 - 24.6.2007 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Sjöstrand, Christian 70. Vanhanen II 19.4.2007 - 30.9.2007 Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja
Rantala, Marcus 69. Vanhanen 1.1.2007 - 19.4.2007 Ympäristöministerin erityisavustaja
Sjöstrand, Christian 69. Vanhanen 1.1.2007 - 19.4.2007 Ympäristöministerin erityisavustaja

12.11.2019 13.2. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.