Ministerin tiedot

Sarkomaa, Sari Johanna

611

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.9.1965 Tampere
Ammatti ja koulutus: Terveydenhuollon maisteri, röntgenhoitaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
70. Vanhanen II
19.4.2007 - 19.12.2008 Opetusministeri Kokoomus 611
Yhteensä 611

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Misukka, Heljä 70. Vanhanen II 1.5.2007 - 19.12.2008 Opetusministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rissanen, Laura 70. Vanhanen II 23.4.2007 - 19.12.2008 Opetusministerin erityisavustaja

24.5.2019 8.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.