Ministerin tiedot

Brax, Tuija Kaarina

1526

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 6.1.1965 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, lainsäädäntösihteeri. Oikeustieteen kandidaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
71. Kiviniemi
22.6.2010 - 22.6.2011 Oikeusministeri Vihreät 366
70. Vanhanen II
19.4.2007 - 22.6.2010 Oikeusministeri Vihreät 1161
Yhteensä 1526

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Hakkarainen, Henna 71. Kiviniemi 26.1.2011 - 22.6.2011 Oikeusministerin erityisavustaja
Hautakorpi, Johanna 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 Oikeusministerin erityisavustaja
Santaharju, Anu 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 1.2.2011 Oikeusministerin erityisavustaja
Santaharju, Anu 70. Vanhanen II 1.2.2009 - 22.6.2010 Oikeusministerin erityisavustaja
Hautakorpi, Johanna 70. Vanhanen II 1.1.2009 - 22.6.2010 Oikeusministerin erityisavustaja
Heikkinen, Ari 70. Vanhanen II 1.5.2007 - 31.1.2009 Oikeusministerin erityisavustaja
Pimiä, Kirsi (Annika) 70. Vanhanen II 1.5.2007 - 31.12.2008 Oikeusministerin erityisavustaja

18.1.2019 2.59. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.