Ministerin tiedot

Waldén, Karl Rudolf

1973

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 1.12.1878 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
29. Paasikivi II
17.11.1944 - 1.12.1944 Puolustusministeri ammatti/virkamies 15
28. Castren U.
21.9.1944 - 17.11.1944 Puolustusministeri ammatti/virkamies 58
27. Hackzell
8.8.1944 - 21.9.1944 Puolustusministeri ammatti/virkamies 45
26. Linkomies
5.3.1943 - 8.8.1944 Puolustusministeri ammatti/virkamies 523
25. Rangell
4.1.1941 - 5.3.1943 Puolustusministeri ammatti/virkamies 791
24. Ryti II
19.12.1940 - 4.1.1941 Pääministerin sijainen ammatti/virkamies 17
27.3.1940 - 4.1.1941 Puolustusministeri ammatti/virkamies 284
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Sotaministeri ammatti/virkamies 121
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Sotaministeri ammatti/virkamies 142
Yhteensä 1973

22.11.2019 15.46. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.