Ministerin tiedot

Haglund, Carl Christoffer

1059

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.3.1979 Espoo

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
73. Stubb
26.9.2014 - 29.5.2015 Puolustusministeri RKP 246
24.6.2014 - 29.5.2015 Puolustusministeri RKP 340
72. Katainen
5.7.2012 - 24.6.2014 Puolustusministeri RKP 720
Yhteensä 1059

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
70. Vanhanen II
25.6.2007 - 20.11.2008 Wallin, Stefan Erik Kulttuuri- ja urheiluministerin erityisavustaja

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Rantala, Marcus 73. Stubb 25.6.2014 - 29.5.2015 Puolustusministerin valtiosihteeri
Rantala, Marcus 72. Katainen 5.7.2012 - 24.6.2014 Puolustusministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Sandelin, Silja 73. Stubb 16.3.2015 - 29.5.2015 Puolustusministerin erityisavustaja
Brännkärr, Malin 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Puolustusministerin erityisavustaja
Gayer, Patrik 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Puolustusministerin erityisavustaja
Gustafsson, Åsa 73. Stubb 24.6.2014 - 15.3.2015 Puolustusministerin erityisavustaja
Brännkärr, Malin 72. Katainen 1.4.2014 - 24.6.2014 Puolustusministerin erityisavustaja
Kapténs, Gun 72. Katainen 6.8.2012 - 1.4.2014 Puolustusministerin erityisavustaja
Gayer, Patrik 72. Katainen 5.7.2012 - 24.6.2014 Puolustusministerin erityisavustaja

21.11.2019 11.11. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.