Ministerin tiedot

Wiherheimo, Toivo Antero

1546

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.7.1898 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Liiketalousmies. filosofian maisteri, yliasiamies.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Kauppa- ja teollisuusministeri Kokoomus 623
47. Karjalainen
13.4.1962 - 18.12.1963 Kauppa- ja teollisuusministeri Kokoomus 615
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Puolustusministeri Kokoomus 138
29.8.1958 - 13.1.1959 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Kokoomus 138
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Kokoomus 170
Yhteensä 1546

21.5.2019 3.24. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.