Ministerin tiedot

Witting, Rolf Johan

2509

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 30.9.1879 Viipuri
Ammatti ja koulutus: Geofyysikko, professori, pääjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
4.1.1941 - 5.3.1943 Ulkoasiainministeri RKP 791
24. Ryti II
27.3.1940 - 4.1.1941 Ulkoasiainministeri RKP 284
20. Kivimäki
30.12.1933 - 28.2.1936 Apulaisulkoasiainministeri RKP 791
21.4.1933 - 28.2.1936 Apulaisvaltiovarainministeri RKP 1044
18. Svinhufvud II
4.7.1930 - 21.3.1931 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri RKP 261
11. Ingman II
22.11.1924 - 31.3.1925 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri RKP 130
Yhteensä 2509

23.5.2019 20.6. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.