Ministerin tiedot

Wuolle, Kustaa Bernhard

142

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 20.4.1876 Tampere
Ammatti ja koulutus: Päätirehtööri, professori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Kokoomus 142
Yhteensä 142

25.5.2019 10.42. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.