Ministerin tiedot

Alho, Arja Inkeri

911

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 21.3.1954 Hartola

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
28.4.1995 - 9.10.1997 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä SDP 896
13.4.1995 - 9.10.1997 Ministeri valtioneuvoston kansliassa SDP 911
13.4.1995 - 9.10.1997 Ministeri valtiovarainministeriössä SDP 911
Yhteensä 911

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Santala, Heli 66. Lipponen 3.2.1997 - 8.9.1997 Ministerin VM:ssä, VNK:ssa ja STM:ssä erityisavustaja
Marttinen, Antti 66. Lipponen 15.1.1996 - 31.12.1996 Ministerin VM:ssä, VNK:ssa ja STM:ssä erityisavustaja
Ojala, Reino 66. Lipponen 15.1.1996 - 9.10.1997 Ministerin VM:ssä, VNK:ssa ja STM:ssä erityisavustaja
Seppä, Sisko 66. Lipponen 2.5.1995 - 31.12.1995 Ministerin valtiovarainministeriössä erityisavustaja

22.11.2019 15.3. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.