Ministerin tiedot

Andersson, Claes Johan Rudolf

1241

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 30.5.1937 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
13.4.1995 - 4.9.1998 Ministeri opetusministeriössä Vasemmistoliitto 1241
Yhteensä 1241

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Lindén, Jarmo 66. Lipponen 8.5.1995 - 3.9.1998 Ministerin opetusministeriössä erityisavustaja
Hokkanen, Matti 66. Lipponen 18.4.1995 - 3.9.1998 Ministerin opetusministeriössä erityisavustaja

15.11.2019 5.36. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.