Ministerin tiedot

Linnainmaa, Tuula Maj-Lis

720

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.1.1942 Hämeenlinna

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
13.4.1995 - 1.4.1997 Liikenneministeri Kokoomus 720
Yhteensä 720

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kätkä, Martti 66. Lipponen 28.4.1995 - 1.4.1997 Liikenneministerin erityisavustaja

22.11.2019 15.29. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.