Ministerin tiedot

Huttu-Juntunen, Terttu Aulikki

1464

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.4.1951
Ammatti ja koulutus: Sosiaalijohtaja, kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
13.4.1995 - 15.4.1999 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä Vasemmistoliitto 1464
13.4.1995 - 31.3.1997 Ministeri työministeriössä Vasemmistoliitto 719
Yhteensä 1464

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Virtanen, Sirkka-Liisa 66. Lipponen 21.8.1997 - 15.4.1999 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä erityisavustaja
Kemppainen, Matti 66. Lipponen 1.7.1995 - 15.4.1999 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä erityisavustaja
Mikkonen, Helena 66. Lipponen 24.4.1995 - 20.8.1997 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä erityisavustaja

15.10.2019 23.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.