Ministerin tiedot

Granvik, Ragnar Ingemar

229

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 7.12.1910 Teerijärvi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Liikenneministeri RKP 229
Yhteensä 229

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Norrback, Johan Ole 59. Miettunen III 30.9.1976 - 15.5.1977 Liikenneministerin poliittinen avustaja

1.6.2020 6.26. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.