Ministerin tiedot

Aura, Matti Ilmari

654

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.6.1943 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Toimitusjohtaja, kansanedustaja. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
2.4.1997 - 15.1.1999 Liikenneministeri Kokoomus 654
Yhteensä 654

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kätkä, Martti 66. Lipponen 2.4.1997 - 15.1.1999 Liikenneministerin erityisavustaja

17.1.2019 4.17. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.