Ministerin tiedot

Henriksson, Anna-Maja Kristina

1438

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.1.1964 Pietarsaari
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, pankkilakimies. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
73. Stubb
24.6.2014 - 29.5.2015 Oikeusministeri RKP 340
72. Katainen
22.6.2011 - 24.6.2014 Oikeusministeri RKP 1099
Yhteensä 1438

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
69. Vanhanen
24.6.2003 - 10.10.2004 Wideroos, Cecilia Ulla-Maj Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja
68. Jäätteenmäki
1.6.2003 - 24.6.2003 Wideroos, Cecilia Ulla-Maj Toisen valtiovarainministerin erityisavustaja

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Andersson, Otto 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Oikeusministerin erityisavustaja
Wikström, Mia 73. Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 Oikeusministerin erityisavustaja
Wikström, Mia 72. Katainen 16.6.2014 - 24.6.2014 Oikeusministerin erityisavustaja
Andersson, Otto 72. Katainen 1.4.2014 - 24.6.2014 Oikeusministerin erityisavustaja
Brännkärr, Malin 72. Katainen 3.2.2013 - 1.4.2014 Oikeusministerin erityisavustaja
Andersson, Otto 72. Katainen 7.1.2013 - 2.2.2013 Oikeusministerin erityisavustaja
Harms, Robin 72. Katainen 1.10.2011 - 15.6.2014 Oikeusministerin erityisavustaja
Brännkärr, Malin 72. Katainen 29.8.2011 - 6.1.2013 Oikeusministerin erityisavustaja
Bergman, Thomas 72. Katainen 23.6.2011 - 30.9.2011 Oikeusministerin erityisavustaja

27.5.2019 2.48. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.