Ministerin tiedot

Koskinen, Hannu Erkki Johannes

2354

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.12.1954 Janakkala
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
24.6.2003 - 23.9.2005 Oikeusministeri SDP 823
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Oikeusministeri SDP 69
67. Lipponen II
15.4.1999 - 17.4.2003 Oikeusministeri SDP 1464
Yhteensä 2354

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
64. Holkeri
11.5.1987 - 31.12.1988 Puhakka, Matti Juhani Työvoimaministerin poliittinen sihteeri

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ojala-Niemelä, Johanna 69. Vanhanen 1.9.2003 - 23.9.2005 Oikeusministerin erityisavustaja
Hämäläinen, Johanna 69. Vanhanen 24.6.2003 - 31.8.2003 Oikeusministerin erityisavustaja
Puro, Perttu 67. Lipponen II 1.3.2000 - 17.4.2003 Oikeusministerin erityisavustaja
Jungner, Mikael 67. Lipponen II 23.4.1999 - 29.2.2000 Oikeusministerin erityisavustaja

22.8.2019 12.25. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.