Ministerit nimikkeittäin

Sisäasiaintoimituskunnan päällikkö

Ministeri Aika Ministeripäivät Hallitus Puolue
Castrén, Johan Arthur
Sisäasiaintoimituskunnan päällikkö 27.11.1917 - 27.5.1918 182 1. Svinhufvud Nuorsuomalaiset
Sisäasiaintoimituskunnan päällikkö 27.5.1918 - 27.11.1918 185 2. Paasikivi Nuorsuomalaiset
Yhteensä 366

18.11.2018 11.51. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.