Ministerin tiedot

Lindblom, Olavi

138

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 11.12.1911 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 138
Yhteensä 138

15.11.2019 13.20. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.