Ministerin tiedot

Loimaranta, Yrjö Arvi Vilho

301

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.12.1874 Oulu
Ammatti ja koulutus: Piispa.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
10. Cajander II
18.1.1924 - 31.5.1924 Opetusministeri ammatti/virkamies 135
8. Cajander
2.6.1922 - 14.11.1922 Opetusministeri ammatti/virkamies 166
Yhteensä 301

22.5.2019 13.37. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.