Ministerin tiedot

Itkonen, Rieti Vilhelm

121

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 5.3.1889 Lappeenranta

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
14. Tanner
13.12.1926 - 12.4.1927 Sisäasiainministeri SDP 121
Yhteensä 121

28.5.2020 5.2. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.