Ministerin tiedot

Kastari, Paavo Kristian

274

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.11.1907 Kuru
Ammatti ja koulutus: Lakimies, professori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri ammatti/virkamies 126
42. von Fieandt
28.2.1958 - 26.4.1958 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri ammatti/virkamies 58
29.11.1957 - 28.2.1958 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä ammatti/virkamies 92
Yhteensä 274

23.8.2019 16.50. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.