Ministerin tiedot

Kosola, Niilo Vilho

138

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.2.1911 Lapua

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Ministeri maatalousministeriössä Kokoomus 138
Yhteensä 138

15.11.2019 12.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.