Ministerin tiedot

Viding, Paavo Aleksanteri

857

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.3.1899 Jääski
Ammatti ja koulutus: Vuorineuvos.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
26.3.1946 - 29.7.1948 Ministeri sisäasiainministeriössä Maalaisliitto 857
26.3.1946 - 29.7.1948 Ministeri maatalousministeriössä Maalaisliitto 857
Yhteensä 857

17.7.2019 17.58. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.