Ministerin tiedot

Vistbacka, Raimo Viljam

332

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.10.1945 Kauhava
Ammatti ja koulutus: Nimismies, kansanedustaja. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
1.10.1989 - 28.8.1990 Liikenneministeri SMP 332
Yhteensä 332

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Joutsenlahti, Anssi 64. Holkeri 1.3.1990 - 28.8.1990 Liikenneministerin erityisavustaja
Joutsenlahti, Anssi 64. Holkeri 1.10.1989 - 28.2.1990 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Suhonen, Hannu 64. Holkeri 1.10.1989 - 28.8.1990 Liikenneministerin avustaja

23.8.2019 17.17. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.