Ministerin tiedot

Malinen, Pekka Kullervo

151

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 11.6.1921 Viipuri
Ammatti ja koulutus: Jaostopäällikkö.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
2.9.1957 - 29.11.1957 Puolustusministeri Suomen Kansanpuolue 89
2.9.1957 - 29.11.1957 Ministeri valtiovarainministeriössä Suomen Kansanpuolue 89
2.7.1957 - 2.9.1957 Ministeri sosiaaliministeriössä Suomen Kansanpuolue 63
Yhteensä 151

11.8.2020 1.28. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.