Ministerin tiedot

Jäätteenmäki, Anneli Tuulikki

417

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.2.1955 Lapua

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Pääministeri Keskusta 69
65. Aho
1.5.1994 - 13.4.1995 Oikeusministeri Keskusta 348
Yhteensä 417

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
63. Sorsa IV
17.5.1983 - 29.2.1984 Kuuskoski, Eeva Maija Kaarina Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Volanen, Risto 68. Jäätteenmäki 17.4.2003 - 24.6.2003 Pääministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Salovaara, Jukka 68. Jäätteenmäki 1.6.2003 - 24.6.2003 Kansainvälisten asioiden erityisavustaja
Hellenberg, Timo 68. Jäätteenmäki 29.4.2003 - 24.6.2003 Pääministerin EU-asioiden neuvonantaja
Määttälä, Pirkko 68. Jäätteenmäki 28.4.2003 - 24.6.2003 Pääministerin eduskunta-avustaja
Aula, Maria Kaisa 68. Jäätteenmäki 22.4.2003 - 24.6.2003 Pääministerin talouspoliittinen neuvonantaja
Laaninen, Timo 68. Jäätteenmäki 18.4.2003 - 24.6.2003 Pääministerin poliittinen erityisavustaja
Timonen, Marjo 65. Aho 8.8.1994 - 13.4.1995 Oikeusministerin erityisavustaja
Hyvönen, Ossi 65. Aho 1.5.1994 - 7.8.1994 Oikeusministerin erityisavustaja

21.11.2019 10.47. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.