Ministerin tiedot

Äikäs, Lasse Taisto

1001

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.1.1932 Kuolemajärvi
Ammatti ja koulutus: Nimismies. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
61. Koivisto II
26.5.1979 - 19.2.1982 Puolustusministeri Keskusta 1001
Yhteensä 1001

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ikäheimo, Risto 61. Koivisto II 11.9.1979 - 19.2.1982 Puolustusministerin poliittinen sihteeri
Vainio, Ilkka 61. Koivisto II 26.5.1979 - 31.8.1979 Puolustusministerin poliittinen sihteeri

20.10.2019 13.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.