Ministerin tiedot

Holkeri, Harri Hermanni

1458

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 6.1.1937 Oripää
Ammatti ja koulutus: Pankinjohtaja. Valtiotieteen maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
30.4.1987 - 26.4.1991 Pääministeri Kokoomus 1458
Yhteensä 1458

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Korhonen, Matti Hannu 64. Holkeri 1.5.1990 - 26.4.1991 Pääministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Hiltunen, Harri 64. Holkeri 1.4.1990 - 26.4.1991 Pääministerin eduskunta-avustaja
Myllyvirta, Jyrki 64. Holkeri 1.3.1990 - 21.4.1991 Pääministerin erityisavustaja (talouspoliittiset asiat)
Rutanen, Pasi 64. Holkeri 1.9.1989 - 30.6.1991 Pääministerin avustaja (kansainväliset asiat)
Korhonen, Keijo Tero 64. Holkeri 1.5.1988 - 30.6.1989 Pääministerin avustaja (kansainväliset tehtävät)
Heiniö, Jarmo 64. Holkeri 1.2.1988 - 26.4.1991 Pääministerin sihteeri
Heiniö, Jarmo 64. Holkeri 1.10.1987 - 31.1.1988 Pääministerin eduskuntasihteeri
Ahtola, Antero 64. Holkeri 24.8.1987 - 28.2.1990 Pääministerin erityisavustaja
Laurent, Marcus 64. Holkeri 11.5.1987 - 26.4.1991 Pääministerin erityisavustaja (kansainväliset tehtävät)
Alanen, Pekka 64. Holkeri 6.5.1987 - 31.1.1988 Pääministerin sihteeri

21.5.2019 21.32. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.