Ministerin tiedot

Huunonen, Eemil

1137

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.7.1901 Johannes
Ammatti ja koulutus: Järjestömies, sosiaalijohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
35. Kekkonen III
3.12.1952 - 9.7.1953 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 219
29.11.1952 - 3.12.1952 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri SDP 5
20.9.1951 - 29.11.1952 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 437
20.9.1951 - 9.7.1953 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 659
34. Kekkonen II
17.1.1951 - 20.9.1951 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 247
32. Fagerholm
29.7.1949 - 17.3.1950 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 232
29.7.1949 - 17.3.1950 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 232
29.7.1949 - 17.3.1950 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 232
Yhteensä 1137

20.7.2019 20.59. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.