Ministerin tiedot

Lepistö, Leevi Matti

1495

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.11.1901 Toholampi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Ministeri maatalousministeriössä ammatti/virkamies 126
41. Sukselainen
2.9.1957 - 29.11.1957 Ministeri maatalousministeriössä SDP 89
35. Kekkonen III
20.9.1951 - 29.11.1952 Ministeri maatalousministeriössä SDP 437
34. Kekkonen II
17.1.1951 - 20.9.1951 Ministeri maatalousministeriössä SDP 247
32. Fagerholm
29.7.1948 - 17.3.1950 Maatalousministeri SDP 597
Yhteensä 1495

15.11.2019 4.43. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.