Ministerin tiedot

Loikkanen, Jouko

229

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.3.1932 Sääminki
Ammatti ja koulutus: Pääjohtaja. Hallinto-opin kandidaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Ministeri valtiovarainministeriössä Keskusta 229
Yhteensä 229

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Miettunen, Martti Juhani Pääministerin sihteeri
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Virolainen, Johannes Pääministerin sihteeri
48. Lehto
18.12.1963 - 12.9.1964 Lehto, Reino Ragnar Pääministerin sihteeri
47. Karjalainen
14.4.1962 - 18.12.1963 Karjalainen, Ahti Kalle Samuli Pääministerin sihteeri

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rautiainen, Kauko 59. Miettunen III 6.10.1976 - 16.1.1977 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri

21.8.2019 8.36. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.