Ministerin tiedot

Kilpeläinen, Kaarlo Edvard

349

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.10.1879 Nastola
Ammatti ja koulutus: Rovasti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
19. Sunila II
21.3.1931 - 3.3.1932 Sosiaaliministeri Kokoomus 349
Yhteensä 349

24.5.2019 8.42. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.