Ministerin tiedot

Kilpi, Juho Eino

1200

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.6.1889 Uusikaupunki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
26.5.1948 - 29.7.1948 Sisäasiainministeri SKDL 65
26.3.1946 - 26.5.1948 Opetusministeri SDP 793
30. Paasikivi III
15.9.1945 - 26.3.1946 Ministeri valtioneuvoston kansliassa SDP 193
17.4.1945 - 26.3.1946 Sosiaaliministeri SDP 344
Yhteensä 1200

15.11.2019 12.14. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.