Ministerin tiedot

Koivisto, Juho

2446

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.3.1885 Kurikka
Ammatti ja koulutus: Kunnallisneuvos, maanviljelysneuvos.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
4.1.1941 - 5.3.1943 Ministeri valtiovarainministeriössä Maalaisliitto 791
24. Ryti II
27.3.1940 - 4.1.1941 Ministeri maatalousministeriössä Maalaisliitto 284
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Ministeri maatalousministeriössä Maalaisliitto 118
22. Cajander III
12.3.1937 - 1.12.1939 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 995
18. Svinhufvud II
4.7.1930 - 21.3.1931 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 261
Yhteensä 2446

18.1.2019 3.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.