Ministerin tiedot

Korhonen, Keijo Tero

229

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.2.1934 Paltamo
Ammatti ja koulutus: Alivaltiosihteeri, neuvotteleva virkamies.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Ulkoasiainministeri Keskusta 229
Yhteensä 229

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
64. Holkeri
1.5.1988 - 30.6.1989 Holkeri, Harri Hermanni Pääministerin avustaja (kansainväliset tehtävät)

18.10.2019 17.57. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.