Ministerin tiedot

Hannula, Uuno

1112

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.10.1891 Alatornio

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Opetusministeri Maalaisliitto 118
22. Cajander III
12.3.1937 - 1.12.1939 Opetusministeri Maalaisliitto 995
Yhteensä 1112

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
21. Kallio IV
30.10.1936 - 12.3.1937 Kallio, Kyösti Pääministerin sihteeri

21.11.2019 11.19. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.