Ministerin tiedot

Junnila, Tuure Jaakko Kalervo

170

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.7.1910 Kiikka

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Valtiovarainministeri Kokoomus 170
Yhteensä 170

22.11.2019 14.37. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.