Ministerin tiedot

Junttila, Kustaa Aulis Ferdinand

170

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 16.8.1904 Uskela

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä ammatti/virkamies 170
Yhteensä 170

27.5.2020 0.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.