Ministerin tiedot

Kaasalainen, Nestor Johannes

1138

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 14.2.1915 Pyhäjärvi
Ammatti ja koulutus: Maanviljelijä, hallinnollinen johtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
1.3.1971 - 29.10.1971 Maa- ja metsätalousministeri Keskusta 243
15.7.1970 - 28.2.1971 Maatalousministeri Keskusta 229
50. Paasio
27.5.1966 - 22.3.1968 Maatalousministeri Keskusta 666
Yhteensä 1138

22.5.2019 13.37. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.