Ministerin tiedot

Castrén, Johan Arthur

366

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.6.1866 Turtola
Ammatti ja koulutus: Kunnallismies, kunnallispormestari, senaattori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
2. Paasikivi
27.5.1918 - 27.11.1918 Sisäasiaintoimituskunnan päällikkö Nuorsuomalaiset 185
1. Svinhufvud
27.11.1917 - 27.5.1918 Sisäasiaintoimituskunnan päällikkö Nuorsuomalaiset 182
Yhteensä 366

19.10.2019 17.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.